روش های ست کردن لباس فرم اداری زنانه

در این مقاله به روش های ست کردن لباس فرم اداری زنانه میپردازیم: ست کردن لباس فرم اداری مخصوصا برای زنان می تواند از موارد حائز اهمیت در محیط کار باشد. چرا که اغلب بانوان دوست دارند در تمامی محیط ها خصوصا محیط های کاری نیز پوشش مناسب و آراسته ای داشته باشند. ست کردن لباس فرم بانوان از جمله روش هایی است که می تواند این آراستگی را برای زنان به همراه داشته باشد.
از آن جایی که امروزه با گسترش فعالیت ها و مشاغل مختلف فروش لباس فرم اداری نیز افزایش یافته است، به دنبال آن ست کردن لباس فرم اداری به دغدغه ای مهم تبدیل شده است. به طوری که می توان مشاهده کرد که در بسیاری از فروشگاه های لباس فروشی در کنار اجناس خود اقدام به فروش لباس هایی از قبیل مانتو و شلوار اداری، مانتو فرم اداری و یا لباس فرم اداری می کنند. معمولا این طیف از لباس ها تحت عنوان لباس فرم کار شناخته می شوند .

 ست کردن لباس فرم اداری:

لازم است تا ابتدا جنس و کیفیت لباس های انتخابی خود را در نظر داشته باشید. مطمئن باشید که داشتن دو دست لباس با کیفیت و مرغوب از ده ها دست لباس بدون کیفیت و نامناسب بهتر می باشد. عدم آگاهی در خصوص روش های ست کردن و انتخاب لباس می تواند علاوه بر ساختن ظاهری نا مناسب راحتی شما را نیز مختل کند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا نکاتی کلی را در خصوص ست کردن لباس فرم اداری در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید انتخابی شکیل تر حرفه تر را تجربه کنید.

نگاهی به لباس فرم اداری زنانه

در تمامی نقاط دنیا لباس فرم اداری مناسب برای محل کار، دارای مدلی مشخص و از پیش تعریف شده بوده است. در خصوص ست کردن لباس فرم اداری لازم است بدانید هر چه محل کار رسمی تر باشد، نوع پوشش و لباس برای کارمندان و پرسنل آن محیط رسمی تر یا به عبارتی فرمال تر می گردد.
مثال: کارکنان محیط های فضاهای رسمی مانند بانک ها یا سازمان های تجاری، با لباس فرم اداری در آن محیط ها حضور پیدا می کنند. به این ترتیب می توان از ابتدای صبح از نوع پوشش افرادی که به سمت محیط کار خود می روند، نوع کارشان را تا حدودی تشخیص داد.

لباس فرم اداری بانوان در محیط های رسمی

 روش های ست کردن لباس فرم اداری زنانه

روش های ست کردن لباس فرم اداری زنانه

در این گونه محیط ها زنان ملزم به پوشیدن ست کامل از لباس فرم اداری از جمله مانتو فرم اداری، شلوار اداری و مقنعه می باشند.

لباس فرم اداری در محیط های غیر رسمی

در این گونه محیط های کاری که حالت نیمه رسمی دارند زنان می توانند با طراحی خودشان چند دست لباس کژوال و یا به عبارتی نیمه کلاسیک داشته باشند. به این ترتیب ست کردن لباس فرم اداری برای زنان در محیط های غیر رسمی راحت تر خواهد شد. بنابراین می توان روزانه لباس فرم اداری متفاوتی را ست کرد به شکلی که با لباسی که در خیابان و یا هنگام خرید به تن می کنند متفاوت باشد.

چند نکته در خصوص پوشش لباس کار در محیط اداری

همانطور که ست کردن لباس فرم اداری برای زنان در محیط کار نکته ی مهم و حائز اهمیتی است، نکاتی دیگری نیز در خصوص حضور زنان در محیط کار قابل توجه می باشند که از آن ها نیز نباید غافل شد. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.
آرایش زیاد و در رنگ های تند در هیچ یک از محیط های کاری چه در کشور ما و چه در کشور های خارجی پذیرفته شده نیست.
در مقابل پرهیز از آرایش زیاد باید توجه داشت پوششی بدون آراستگی، ظاهر آشفته و شلخته نیز برای حضور در محیط کار مناسب نمی باشد.
ناخن ها را همواره مرتب نگه داشته و در صورت تمایل به لاک زدن از رنگ های ملایم استفاده نمایید.
از عطر های ملایم استفاده کنید تا همواره در محیط کار بوی خوشی بدهید.
برای داشتن چهره ای طبیعی و زیبا می توان از رژ لب و رژ گونه های ملیح و ملایم استفاده کرد.

زنان چه لباس هایی را نباید در محیط کار بپوشند؟

حضور زنان در محیط های کاری و لباس فرم اداری آن ها دارای حساسیت های خاصی می باشد. برای داشتن پوششی هر چه مناسب تر در محیط کار برای زنان و همینطور نحوه ی صحیح ست کردن لباس فرم اداری باید نکات زیر را مد نظر قرار داد:
_توجه داشته باشید که قد مانتوی زنانه نهایتا می تواند دو بند انگشت از زانو بالاتر باشد. همانطور که زنان در سراسر دنیا برای حضور در محیط کار دامن کوتاه نمی پوشند.
_لباس های زنانه ای که بیشتر در مرکز توجه هستند، مانند مانتوهایبراق، تنگ و یا نازک انتخاب مناسبی برای ست کردن لباس فرم اداری نمی باشند.
_با توجه به نوع فعالیت در محیط کار لازم است تا لباسی آزاد و متناسب با اندام خود بپوشید.
_لباس باید درست به اندازه ی اندام باشدو نه خیلی تنگ نه خیلی گشاد.
_در خصوص ست کردن لباس فرم اداری پوشیدن شلوار های جین، زاپ دار و ساپورت صد در صد ممنوع است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
لوگو-گیتی-جامه

فهرست مطالب