روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان

در این مقاله میخواهیم به روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان بپردازیم: ست کردن کت و شلوار اداری مخصوصا برای مردان کارمند می تواند از موارد حائز اهمیت در محیط کار باشد. چرا که اغلب افراد دوست دارند در تمامی محیط ها خصوصا محیط های کاری نیز پوشش مناسب و آراسته ای داشته باشند. ست کردن کت و شلوار اداری از جمله روش هایی است که می تواند این آراستگی را برای افراد به دنبال داشته باشد. در خصوص روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان لازم است تا نگاهی عمیق و تخصصی به ویژگی های مختلف آن داشته باشیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بخش های مختلف کت و شلوار و همچنین روش های ست کردن آن بپردازیم.

از آن جایی که امروزه با گسترش فعالیت ها و مشاغل مختلف فروش لباس فرم اداری افزایش یافته است، به دنبال آن ست کردن کت و شلوار اداری به دغدغه ای مهم تبدیل شده است. به گونه ای که می توان مشاهده کرد که در بسیاری از فروشگاه های لباس فروشی در کنار اجناس خود اقدام به فروش لباس هایی از قبیل کت و شلوار اداری، لباس های زنانه و مردانه ی مختلف ویژه ی فرم ادارات و یا لباس فرم اداری می کنند. عموما این طیف از لباس ها تحت عنوان لباس فرم کار شناخته می شوند در کنار سایر اجناس این فروشگاه ها به فروش می رسند. باید توجه داشت که فروش لباس فرم اداری یک حیطه و صنف کاملا مجزا در اینگونه فروشگاه ها می باشد.

نگاهی به لباس های ویژه ی فرم ادارات

در تمامی نقاط دنیا لباس فرم اداری مناسب برای محل کار، دارای مدل کاملا مشخص و از پیش تعریف شده بوده است. در خصوص ست کردن کت و شلوار اداری لازم است بدانید هر چه محل کار رسمی تر باشد، نوع پوشش و لباس برای کارمندان و پرسنل آن محیط نیز رسمی تر یا به عبارتی فرمال تر می گردد.
مثال: ضروری است تا کارکنان محیط های فضاهای رسمی مانند بانک ها یا سازمان های تجاری، با کت و شلوار در آن محیط ها حضور پیدا کنند. به این ترتیب می توان از ابتدای صبح از نوع پوشش افرادی که به سمت محیط کار خود می روند، نوع کارشان را تا حدودی تشخیص داد.

مهارت ست کردن کت و شلوار اداری

یکی از هنرهایی که هر مدیر یا فرد حرفه ای برای حضور در محل کار باید با آن آشنا باشد، مهارت ست کردن کت و شلوار مردانه است. یکی از عوامل مهم در میزان تاثیر گذاری افراد در محیط کار می تواند موضوع نحوه ی انتخاب پوشاک و ست کردن کت و شلوار اداری باشد. اهمیت این موضوع به حدی است که افراد با انتخاب کت و شلوار و لباس مناسب به طور ناخوآگاده حرفه ای تر به نظر آمده و از سوی مخاطبین و سایر کارمندان حاضر در محیط کار نیز جدی تر گرفته می شوند. همچنین لباس رسمی آقایان برای شرکت در محیط های مهم مانند حضور در مذاکرات، جلسات اداری، سمینارها، كنفرانس ‌ها، میهمانی‌ های اداری کت و شلوار می باشد. با توجه به اهمیت این پوشش لازم است تا اصول استفاده و مشخصات خاص آن را نیز بدانیم.

 روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان

روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان

لازم است تا آقایان برای ست کردن کت و شلوار اداری موارد زیر را مورد توجه قرار دهند:

در هیچ یک از مکان های رسمی با کت تک ظاهر نشوید. چرا که کت تک مناسب محیط های رسمی نبوده و بهتر است از کت و شلوار فرم اداری استفاده کنید
کت و شلوار فرم اداری بهتر است سرمه ای باشد. رنگ مشکی را در اولویت های بعد قرار دهید. تنها در شرایط خیلی خاص از کت و شلوار مشکی استفاده کنید. مثلا مواقعی که به هیچ عنوان موفق به خریداری کت و شلوار اداری سرمه ای نشده اید.
در صورت تمایل به استفاده از لباس های فرم طرح دار، بهتر است لباس های خط داری را انتخاب کنید که خطوط آن بسیار نازک و ظریف هستند.
لباس های طرح داری که جلب توجه می کنند ( مانند شلوار مشکی با خطوط درشت سفید و یا چهار خانه) یک فاجعه ی عظیم است.

در صورت استفاده ی کارمندان و پرسنل از کراوات، بهتر است رنگ هایی مانند قرمز و بنفش را انتخاب کنند. باید توجه داشت انتخاب رنگ کراوات سلیقه ای بوده و برخی افراد مهم مانند مقامات و سران مایل هستند تا رنگ کراوات خود را متناسب با رنگ پرچم کشورشان انتخاب نمایند.

در صورتی كه كت و شلوار شما خط ‌دار است، لازم است تا پیراهن خود را حتما ساده انتخاب كنید
در صورت انتخاب کت و شلوار مشکی، ضروری است تا پیراهن خود را سفید رنگ انتخاب کنید

سایر نکات حائز اهمیت در کنار ست کردن کت و شلوار اداری

ست کردن کت و شلوار اداری یکی از مواردی است که می تواند در ظاهر افراد و نقش و جایگاهشان در نظر دیگران نقش مهمی داشته باشد. چرا که پوشش هر شخصی بیانگر تصویر شخصیتی است که دیگران از او دارند. بنابراین بهتر است تا علاوه بر آشنایی و رعایت نکات مربوط به ست کردن کت و شلوار در محیط های کاری و اداری، سایر موارد را نیز در نظر داشته باشیم. یک جنتلمن واقعی در محیط کار علاوه بر داشتن ظاهری شیک و آراسته لازم است تا سایر نکات را نیز رعایت کند. نکاتی که در ادامه به بیان آن ها پرداخته ایم:

_جیب های تعبیه شده در کت های اداری اغلب تزیینی می باشد و اصلا نباید چیزی درون آن ها قرار داد.
_در صورت دوخته بودن جیب کت آن را باز نکنید.
_در جیب های بغل کت نیز چیزی قرار ندهید تا برجستگی آن هنگام نشستن نمایان نشود.
_به همراه داشتن خود نویس و کارت ویزیت برای یک جنتلمن واقعی هنگام حضور در جلسات اداری ضروری است.
_در جلسات رسمی و مهم اداری با خودکار معمولی چیزی را امضا نکنید.
_ زیر کت و شلوار رسمی و اداری پیراهن آستین کوتاه نپوشید.
_استفاده از پیراهن آستین بلند زیر کت و شلوار به همراه دکمه های سر دست بهترین انتخابی است که می تواند شکوه و عظمت شما را در برابر دیدگان همه نمایان سازد.
_استفاده از کت و شلوار های سه دکمه در محیط های اداری پیشنهاد نمی شود
_اولویت انتخاب و ست کردن کت و شلوار اداری را به ترتیب با دو دکمه و تک دکمه قرار دهید
-چاک کت و شلوار ها به صورت دو چاک و تک چاک است. اولویت را در کت های دو چاک که خوش فرم تر هستند قرار دهید

 روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان

روش های ست کردن لباس فرم اداری آقایان

نکاتی کلیدی پیرامون روش های ست کردن لباس فرم اداری مردانه

برای پیدا کردن بهترین استایل شیک و مردانه در هنگام ست کردن کت و شلوار اداری لازم است تا ابتدا جنس و کیفیت لباس های انتخابی خود را در نظر داشته باشید. مطمئن باشید که داشتن دو دست لباس با کیفیت و مرغوب از ده ها دست لباس بدون کیفیت و نامناسب بهتر می باشد و در هنگام ست کردن کت و شلوار اداری درد سر کمتری خواهید داشت. عدم آگاهی در خصوص روش های ست کردن و انتخاب لباس می تواند علاوه بر ساختن ظاهری نا مناسب راحتی شما را نیز مختل کند.

_در صورت استفاده از تی شرت زیر کت به جای پیراهن باید توجه کنید که لباستان کوتاه نباشد
_در صورتی که تیپ های اسپرت تر در محل کارتان مجاز است استفاده از جین ها را در ست های روزانه خود قرار دهید
_در مواقع استفاده از جین توجه داشته باشید تا حدود محیط کار اداری را رعایت کنید
_استفاده از جین های تنگ و زاپ دار توصیه نمی شود

تفاوت لباس فرم اداری در محیط های کار رسمی و غیر رسمی

همان طور که می دانید محیط های کاری اداری در ایران به دو نوع رسمی و غیر رسمی تقسیم می شوند. با توجه به این موضوع نوع پوشش و ست کردن کت و شلوار اداری نیز در هر یک از این محیط ها تفاوت می کند.

کت و شلوار اداری در محیط های رسمی:

در این گونه محیط ها افراد و پرسنل ملزم به پوشیدن ست کامل از لباس های رسمی و اداری از جمله کت و شلوار اداری به همراه کفش مناسب می باشند.

لباس فرم اداری در محیط های غیر رسمی:‌

در این گونه محیط های کاری که حالت نیمه رسمی(غیر رسمی) دارند افراد می توانند با طراحی خودشان چند دست لباس کژوال و یا به عبارتی نیمه کلاسیک داشته باشند. به این ترتیب ست کردن کت و شلوار اداری برای مردان و پرسنل در محیط های غیر رسمی راحت تر خواهد شد.بنابراین می توان روزانه لباس و کت و شلوار متفاوتی را ست کرد به شکلی که با لباسی که در خیابان و یا هنگام خرید به تن می کنند متفاوت باشد.

ست کردن کت و شلوار اداری مناسب زمستان

با توجه به این که در فصول مختلف انتخاب های متفاوتی برای لباس پیش رو داریم، باید دانست در تمامی فصول استایل اداری مناسبی را انتخاب کرده و اصول مربوطه را در ست کردن آن ها رعایت کنیم. برای ست کردن کت و شلوار اداری در زمستان بهتر است تکه‌های اصلی و بزرگ لباس های شما تشکیل شده از رنگ های زمینه و خنثی باشد. بدین ترتیب دستتان برای ست کردن کت و شلوار اداری باز تر بوده و پوشش بهتری خواهید داشت.

برای مثال: داشتن یک کت گرم در رنگ های کرم یا مشکی می تواند گزینه های زیادی را برای شما در انتخاب شلوار، شال گردن و حتی کفش مناسب محیط کار ایجاد کند.

تمامی افراد هنگام ست کردن کت و شلوار اداری باید توجه داشته باشند که:

در صورت عدم استفاده از کت فرم اداری، در انتخاب شلوار دقت لازم را به خرج دهید. بهتر است یک شلوار پارچه ای خوش فرم را انتخاب کنید که دارای رنگ های مشکی، طوسی، قهوه ای و یا سرمه ای باشد. ضروری است که رنگ شلوار با رنگ پیراهن یا کت اداری شما هم خوانی کامل داشه باشد.
در صورتی که پیراهن شما از زیر کت قابل مشاهده است، بهتر است پیراهنی ساده، سفید و آستین دار انتخاب کنید.

ارائه ی چند مدل برای ست کردن کت و شلوار اداری

همانطور که پیش تر نیز گفته شد، ست کردن صحیح و زیبای کت و شلوار برای مردان یک مهارت محسوب می شود. خصوصا در محل های رسمی و اداری که نگاه تمامی افراد به سمت ما خیره بوده و پوشش مناسب می تواند تجلی گر شخصیت ما در نظر دیگران باشد. این که لباس ها به درستی ست شوند بیشتر از مهارت های خانم هاست. اما لازم است تا مردان نیز آشنایی لازم را برای ست کردن کت و شلوار اداری داشته باشند تا در محیط های رسمی و مهم مانند جلسات اداری و مذاکرات با سربلندی حضور پیدا کنند. در ادامه چند مدل پیشنهادی ارائه شده است تا با بهره گیری از آن ها بتوانید کت و شلوار خود را به زیبایی ست کنید.

ست کردن کت و شلوار با کت خاکستری و شلوار جین آبی

اگر از آن دسته افرادی می باشید که حتی در محیط کاری نیز خواهان داشتن استایلی معمولی و اسپرت هستند، این دو رنگ مناسب شماست. همچنین شلوار جین آبی با کت خاکستری روشن بسیار هماهنگ بوده و ستی زیبا را به دست خواهد داد. تنها نکته ی حائز اهمیت در این قسمت که باید مد نظر داشت این است که مدل کت شما نباید خیلی رسمی باشد.

ست کردن کت و شلوار با کت آبی و شلوار جین آبی

در صورت تمایل برای ست کردن شلوار جین آبی با کتی آبی ست کنید، باید در انتخاب مدل کت دقت داشته باشید. لذا کتی که انتخاب می کنید باید با مدل شلوار مورد نظرتان هماهنگ باشد. در نتیجه باید جور در بیاید پس کتی را انتخاب کرد که خیلی رسمی نبوده و اسپرت به نظر برسد. برای جلوگیری از توی ذوق زدن رنگ آبی، ‌می توان شلوار جین روشن را انتخاب کرد تا با ایجاد تضاد با رنگ کت جذابیت بیشتری به ظاهرتان ببخشد.

ست کردن کت و شلوار با کت قهوه ای و شلوار آبی

اگر به دنبال یک ست رسمی برای جلسات مهم کاری و اداری یا مذاکرات مهم هستید،‌ کت قهوه ای و شلوار آبی بهترین گزینه ی انتخابی برای شما است. هارمونی این دو رنگ در کنار یکدیگر بسیار شیک و کلاسیک به نظر خواهد رسید. قدرت و ریسک انتخاب کت شلوار های تیره رنگ را نیز داشته باشید. شما می توانید برای کاهش دادن تیرگی در رنگ بندی ست کت و شلوار خود پیراهن رنگ روشن تر مانند سفید یا آبی آسمانی بپوشید.

ست کردن کت و شلوار با کت آبی و شلوار رنگی

همیشه آقایانی بوده اند از پوشیدن کت و شلوار در رنگ های مختلف هراسی ندارند. این ست می تواند ظاهر بسیار زیبایی برای شما به ارمغان بیاورد. اگر از این دسته مردان رنگی پسند هستید می توانید کت آبی خود را با هر رنگ شلواری که مایل بودید، ست کنید. پس از رنگ مشکی، رنگ آبی می تواند با هر رنگ دیگری هماهنگ شود.

ست کردن کت و شلوار با کت خاکستری و شلوار مشکی

این ست برای افرادی که شخصیتی مینیمالیست یا کمیت گرا داشته و طرفدار سادگی هستند، پیشنهاد مناسبی است. فقط در هنگام این ست باید توجه داشت که پیراهن یا کروات خود را به رنگ های ساده و خنثی ، مانند سفید یا مشکلی انتخاب کنید.

ست کردن کت و شلوار با کت مشکی و شلوار خاکستری

اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهند ظاهری کلاسیک و در عین حال اسپرت و غیر رسمی را تجربه کنند، کتی مشکی و شلواری خاکستری یکی از گزینه های پیش روی شماست. رنگ های ساده و خنثی نقش به سزایی در افزایش دادن زیبایی کلاسیک ظاهر خواهند داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید به این مطالب هم علاقه داشته باشید

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
لوگو-گیتی-جامه

فهرست مطالب