نکاتی برای انتخاب کت و شلوار اداری

در این مقاله میخواهیم به نکاتی برای انتخاب کت و شلوار اداری بپردازیم: هر مردی حداقل به یک کت و شلوار اداری نیاز دارد. در محیط های اداری سنتی و همچنین برای افرادی با درجه سازمانی بالا لباس فرم آقایان اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگر شما هم در چنین جایگاهی قرار دارید، باید نکات انتخاب کت و شلوار اداری و لباس های قابل پوشیدن با آن را به خوبی بلد باشید. با مطالعه این مطلب، از این به بعد با ظاهری موفق و با اعتماد به نفس بیشتری در محیط اداری خود ظاهر خواهید شد.

تاریخچه کت و شلوار اداری

در اوایل قرن نوزدهم میلادی، فردی بریتانیایی به نام بیو برامل ظاهر لباس های رسمی قرن ۱۷ ام را بازتعریف و با شرایط روز همگون ساخت. او سپس لباس طراحی شده خود را در ترویج داد، تا جایی که مردان اروپایی به پوشیدن کت و شلوارهای خوش فرم و خوش اندازه با کراوات روی آوردند. تا پایان قرن نوزدهم، کت و شلوار به یک لباس همه گیر در میان اقشار مختلف جامعه تبدیل شد.

اما امروزه کت وشلوار کاملا یک لباس محافظه گرایانه محسوب می شود. پوشیدن یک کت و شلوار زیبا و با کیفیت، یکی از آسان ترین روش های حرفه ای ظاهر شدن در محیط های اداری و کاری است. انتخاب کت و شلوار اداری مناسب کمی دشوار به نظر می رسد، اما با مطالعه این مطلب می توانید استایلی حرفه ای و تاثیرگذار برای محیط های کاری خود ایجاد کنید.

رنگ های گوناگون کت و شلوار اداری

مهمترین عامل در انتخاب کت و شلوار اداری، رنگ آن است. هنگام انتخاب رنگ کت و شلوار اداری خود، تنها رنگ های اصلی و خنثی را مد نظر قرار دهید؛ زیرا این رنگ ها رسمی بوده و ست کردن آنها با لباس های دیگر آسان تر است.

سورمه ای

سورمه ای رنگی بسیار خوب برای کت و شلوار اداری است، زیرا می توانید با به کارگیری جزئیاتی زیبا در استایل خود، کت و شلوار سورمه ای خود را خیلی خوب به نمایش بگذارید. مثلا پوشیدن یک کراوات قرمز با کت و شلوار سورمه ای باعث جذابتر جلوه کردن ظاهر شما خواهد شد. به علاوه کت یا شلوار سورمه ای را به راحتی می توانید با کت یا شلوار مشکی ادغام کنید، که این موضوع یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

زغالی

 نکاتی برای انتخاب کت و شلوار اداری

نکاتی برای انتخاب کت و شلوار اداری

کت و شلوار زغالی نیز مانند سورمه ای دارای کاربرد فراوان است. زغالی بخشی از طیف رنگ طوسی است، بنابراین شما می توانید رنگ های طوسی دیگر را در کنار کت و شلوار زغالی خود داشته باشید و استایل هایی کاملا مجزا با آن ها خلق کنید. برای مثال می توانید یک کت و شلوار طوسی کم رنگ خریداری کنید که البته استایلی کژوال تر برای شما ایجاد خواهد کرد. رنگ طوسی کم رنگ به شما اجازه می دهد تا پارچه کت و شلوار خود را با کمی نقش و طرح، مانند طرح چهارخانه، انتخاب کنید؛ زیرا که طرح ها و نقش ها روی پارچه طوسی کم رنگ بهتر دیده می شوند.

مشکی

مشکی به عنوان رسمی ترین و کلاسیک ترین گزینه در میان رنگ های کت و شلوار شناخته می شود. مشکی یک گزینه بی دغدغه بوده و امکان ندارد در هیچ شرایطی نا مناسب به نظر برسد. البته اگر در محیط اداری خود هر روز با کت و شلوار مشکی ظاهر شوید، استایل شما کمی تکراری و حوصله سر بر به نظر خواهد آمد.

آبی

آبی را می توان برادر کژوال و غیر رسمی سورمه ای دانست. رنگ آبی قابلیت این را دارد که شما را متفاوت نشان دهد و ظاهرتان را درخشان کند. با کت و شلوار آبی، به مردی مدگرا در محیط اداری خود تبدیل خواهید شد.

انتخاب لباس های مناسب برای کت و شلوار اداری

پیراهن و کراوات

اگر می خواهید ظاهری حرفه ای در محیط اداری خود داشته باشید، باید کت و شلوار تان را با پیراهن و، در صورت امکان، کراوات بپوشید. نکات فراوانی برای انتخاب پیراهن مناسب وجود دارد. پیراهن شما نباید دارای آستین های گشاد و بلند باشد. پیراهن هایی که در ناحیه حلقه آستین

یا کمر گشاد هستند ظاهر بدی به استایل شما خواهند داد. پیراهنی که مدل و اندازه آن برای شما مناسب باشد بسیار حرفه ای تر به نظر می آید و علاوه بر محیط اداری، می توانید آن را در مناسبت های رسمی هم به تن کنید. سعی کنید پیراهن و کراوات خود را همزمان با کت و شلوار تان خریداری کنید، زیرا می توانید تمام این لباس ها را به راحتی با هم ست نمایید.

اگر قصد بستن کراوات را دارید، مدلی را انتخاب کنید که شخصیت شما را به خوبی به نشان دهد و به لحاظ رنگ با کت و شلوار تان ست باشد. بهتر است از رنگ های فلوروسنت و طرح های بچه گانه کراوات دوری کنید، زیرا این رنگ ها و طرح ها با محیط اداری سازگاری ندارند. یک کراوات مشکی باریک و یا یک رنگ خنثی می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد، زیرا به راحتی می توانید آن را با رنگ کت و شلوارها و پیراهن های مختلف استفاده کنید.

 نکاتی برای انتخاب کت و شلوار اداری

نکاتی برای انتخاب کت و شلوار اداری

اکسسوری

ساعت

یک ساعت زیبا می تواند ظاهر کلی تان را بهتر کرده و شما را به استایل مورد نظر خود نزدیک تر کند. ساعت هایی با بند چرمی کمی استایل شما را متفاوت خواهد کرد، اما ساعت های استیل و نقره ای رنگ تقریبا با تمام رنگ ها قابل پوشیدن و ست کردن هستند.

دکمه سردست

دکمه سردست نیز یک اکسسوری مناسب برای به نمایش گذاشتن شخصیت شما است. می توانید دکمه سردست خود را با رنگ ساعت تان ست کرده و یا مدلی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. لازم نیست در هنگام انتخاب دکمه سردست زیادی سخت گیری کنید، بلکه می توانید هر آنچه که با سلیقه شما سازگار است و آن را دوست دارید را بخرید. البته اغلب پیراهن ها دارای سرآستین دکمه دار هستند، پس ممکن است استفاده از دکمه سردست را تنها به چند روز از هفته اختصاص دهید.

پوشت (دستمال جیب)

اگر می خواهید ظاهری عالی و لوکس در محیط اداری خود داشته باشد، پوشت (دستمال جیب) گزینه خوبی برای شما خواهد بود؛ زیرا با افزودن جزئیاتی زیبا به استایل شما، ظاهرتان را متفاوت و مجزا خواهد کرد. برای شروع می توانید رنگ پوشت خود را با کروات تان ست کنید، و در صورت تمایل می توانید پارچه و طرح های مختلف پوشت را با استایل خود امتحان کنید. استفاده از پوشت باعث می شود تا ظاهر شما صاحب شخصیت شده و استایل تان ابعاد جدیدی به خود بگیرد.

گیره کراوات

گیره کراوات نیز یک اکسسوری عالی برای استایل بخشیدن به کت و شلوار اداری شما است. کاربرد اصلی گیره کراوات این است که با متصل کردن کراوات به پیراهن، ظاهری مرتب به شما بدهد، اما استفاده از آن زیبایی استایل شما را نیز افزایش خواهد داد. گیره کراوات دارای مدل های بسیار متنوع است، اما معمولا در دو رنگ نقره ای و طلایی دیده می شود. در مورد اکثر اکسسوری های مردانه، سادگی جذابیت بیشتری دارد. پس برای اینکه گیره کراوات شما بیشترین تاثیر را داشته باشد، در هنگام انتخاب آن مینیمال گرا باشید.

کمربند

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، کمربند نیز یک اکسسوری زیبا بوده و می تواند به رسمیت ظاهر شما بیافزاید. حتی اگر شلوارتان کاملا اندازه باشد، می توانید برای داشتن ظاهری بهتر، از کمربند استفاده کنید. بهتر است رنگ و طرح کمربند با کفش یکسان باشد؛ یعنی مثلا اگر کفش آکسفورد مشکی می پوشید، بهتر است کمربندتان نیز چرم مشکی باشد.

کفش

در هنگام انتخاب کفش به چشمان خودتان اعتماد کنید. کفشی که با کت و شلوار اداری می پوشید باید رسمی، مرتب و تمیز باشد. اگر کت و شلوارتان مشکی است، بهتر است کفش خود را مشکی انتخاب کنید، در غیر اینصورت از رسمیت استایل شما کاسته خواهد شد. کفش مشکی ساده و شرابی تیره برای کت و شلوار زغالی مناسب هستند. کت و شلوار سورمه ای را می توانید، با توجه به موقعیت، با کفش مشکی، قهوه ای و شرابی تیره بپوشید.

کت و شلوار طوسی روشن با کفش شتری رنگ زیبا می شود. کفش های شتری، هشت ترک قهوه ای و لوفر مشکی طرح دار نیز با کت و شلوار آبی فوق العاده خواهند بود.

چگونه در محیط اداری کت و شلوار بپوشیم؟

قرار است با هوش و جذاب به نظر برسید،بنابراین هرچه که می خرید باید کاملا اندازه تان بوده و مدل آن برای شما مناسب باشد. باید کفش شما تمیز باشد، پیراهن تان داخل شلوارتان بوده و دکمه بالای کت شما نیز بسته باشد.
کت و شلوار اداری خود را از میان رنگ های اصلی انتخاب کنید تا علاوه بر رسمی بودن، در ست کردن آن با مشکل مواجه نشوید. رنگ های طوسی، مشکی و سورمه ای را به عنوان انتخاب های اصلی خود در نظر گرفته و در صورت تمایل، گزینه های کم رنگ و پر رنگ همین موارد را نیز مد نظر قرار دهید. از استفاده از اکسسوری نترسید. از گیره کراوات، ساعت و کمربند استفاده کنید تا ظاهرتان از یکنواختی خارج شود.
هنگام انتخاب کفش به رسمی بودن مدل آن و هماهنگی رنگ کفش با کت و شلوار توجه داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
لوگو-گیتی-جامه

فهرست مطالب