ویژگی های لباس فرم اداری زنانه

در این مقاله به ویژگی های لباس فرم اداری زنانه می پردازیم: برای انتخاب لباس فرم اداری بانوان باید بدانید که  فرقی نمی کند در کدام محیط مشغول به کار هستید و میزان رسمی بودن آن به چه اندازه است. آن چه مهم است این است که هر اندازه که پوشش رسمی تری نسبت به محیط کاری خود داشته باشید در نتیجه ظاهری آراسته تر و شیک تر برای خود می سازید.

لباس فرم اداری زنانه دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

لباس فرم اداری زنانه لباسی است که در جلسات رسمی و مهمی مانند جلسات اداری، سمینارهای کاری، کنفرانس‌های مختلف، سخنرانی ها، میهمانی‌های اداری و دیدارهای رسمی استفاده می شود. چنین لباسی دارای ویژگی های خاصی است تا بتوان آن را لباس فرم اداری زنانه دانست. ویژگی هایی از جمله:
_در هیچ یک از مکان های رسمی با مانتوی تک ظاهر نشوید. چرا که مانتوی تک مناسب محیط های رسمی نبوده و بهتر است از مانتو و شلوار فرم اداری استفاده کنید
_مانتو و شلوار فرم اداری بهتر است سرمه ای باشد. رنگ مشکی را در اولویت های بعد قرار دهید
_تنها در شرایط خیلی خاص از مانتو شلوار مشکی استفاده کنید. مثلا مواقعی که به هیچ عنوان موفق به خریداری مانتو شلوار اداری سرمه ای نشده اید
_در صورت تمایل به استفاده از لباس های فرم طرح دار، بهتر است لباس های خط داری را انتخاب کنید که خطوط آن بسیار نازک و ظریف هستند
_لباس های طرح داری که جلب توجه می کنند ( مانند شلوار مشکی با خطوط درشت سفید و یا چهار خانه) یک فاجعه ی عظیم است
_بهتر است لباس زیرین مانتوی اداریتان سفید یا آبی آسمانی خیلی کم رنگ و ساده باشد
_در صورت استفاده ی زنان از کراوات، بهتر است رنگ هایی مانند قرمز و بنفش را انتخاب کنند
_از کمربندی چرمی، ساده و مشکی به همراه سگک ساده استفاده کنید
_شلوار انتخابی شما باید فاقد هر گونه چین و پلیسه باشد

چه مانتویی مناسب محیط کار اداری است؟

با توجه به قد و هیکل و نوع اندام خود بهتر است مانتویی را انتخاب کنید که کاملا اندازه شما باشد. به جز در مواقعی که مانتوی لباس فرم اداری، فرم اور سایز داشته باشد. در غیر این صورت با بزرگ تر بودن سایز مانتو از اندازه ی عادی هیکل شما در مانتو گم شده و ظاهری نا مناسبی را ایجاد می کند. در هنگام ست کردن لباس فرم اداری توجه داشه باشید که جنس مانتو به گونه ای نباشد که چروک شده و نیاز به اتو پیدا کند. الیاف تشکیل دهنده ی پارچه ی مانتو نیز باید به گونه ای باشد که هوا به راحتی از آن عبور کرده و در ساعات طولانی روز بو نگیرد .

نکاتی کلیدی پیرامون روش های ست کردن لباس فرم اداری زنانه

برای پیدا کردن بهترین استایل زنانه در ست کردن لباس فرم اداری لازم است ابتدا جنس و کیفیت لباس های انتخابی خود را در نظر داشته باشید. مطمئن باشید که داشتن دو دست لباس با کیفیت و مرغوب از ده ها دست لباس بدون کیفیت و نامناسب بهتر می باشد و در هنگام ست کردن لباس فرم اداری درد سر کمتری خواهید داشت. عدم آگاهی در خصوص روش های ست کردن و انتخاب لباس می تواند علاوه بر ساختن ظاهری نا مناسب راحتی شما را نیز مختل کند. لذا تصمیم گرفتیم تا نکاتی کلی را در خصوص ست کردن لباس فرم اداری در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید انتخابی شکیل تر حرفه تر را تجربه کنید.
ویژگی های لباس فرم اداری زنانه

ویژگی های لباس فرم اداری زنانه

_استفاده از جین ها را در ست های روزانه خود قرار دهید
_در مواقع استفاده از جین توجه داشته باشید تا حدود محیط کار اداری را رعایت کنید
_استفاده از جین های تنگ و زاپ دار توصیه نمی شود
_گنجاندن کفش های جلو باز در کنار کتانی های زنانه انتخاب مناسبی خواهد بود
_در استفاده از اکسسوری ها و زیور آلات خلاق باشید اما توجه داشته باشید تا اصول کلی را زیر پا نگذارید
_لباسی که می پوشید بیانگر هویت کاری شماست. پس در انتخاب آن نهایت دقت و سلیقه را به خرج دهید

لباس فرم اداری مناسب زمستان

با توجه به این که در فصول مختلف انتخاب های متفاوتی برای لباس پیش رو داریم، باید دانست در تمامی فصول لباس فرمی اداری مناسبی را انتخاب کرده و اصول مربوطه را در ست کردن آن ها رعایت کنیم. برای ست کردن لباس فرم اداری در زمستان بهتر است تکه‌های اصلی و بزرگ لباس های شما تشکیل شده از رنگ های زمینه و خنثی باشد. بدین ترتیب دستتان برای ست کردن لباس فرم اداری باز تر بوده و پوشش بهتری خواهید داشت.
مثال: داشتن یک پالتوی کرم یا مشکی می تواند گزینه های زیادی را برای شما در انتخاب شلوار،  شال  و حتی کفش مناسب محیط کار ایجاد کند.

شلوار مناسب لباس فرم اداری کدام  است؟

حتما در هنگام ست کردن لباس فرم اداری این سوال برایتان ایجاد شده است که پوشیدن کدام شلوار مناسب تر است؟ در این خصوص گزینه های مختلفی را پیش رو خواهید داشت که می توانید با توجه به محیط و شرایط کاری آن را انتخاب کنید. مواردی از قبیل:
شلوار پارچه ای با فرم خوب و قد مناسب
شلوار کتان
و شلوار جین
این ها به ترتیب مواردی هستند که می‌توانید به راحتی در هنگام ست کردن لباس فرم اداری از آن ها استفاده کنید البته باید توجه داشت انتخاب شلوارجین با رنگ تیره تر انتخاب حرفه ای  تری برای محیط کار اداری خواهد بود. لازم به ذکر است که در هنگام خرید و شلوار مناسب محیط اداری می‌توانید به جای انتخاب مانتوهایی با رنگ خنثی از این گزینه ی شلوار جین تیره در انتخاب ست لباس هایتان استفاده کنید.

نکات کلی در خصوص انتخاب شلوار مناسب:

ضروری است که قد شلوار متناسب با نوع فرم اندام شما باشد
شلوارهای دمپا، کوتاه یا خیلی راسته برای خانم های کوتاه قد و یا دارای پاهی پر اصلا انتخاب مناسبی نیست.
پیشنهادی مناسب تحت عنوان کپسول لباس هفتگی
شاید این اصلطاح کمی برایتان نا آشنا باشد. پس بهتر است قبل از هر چیزی با کپسول لباس هفتگی آشنا شوید. به طور خلاصه می توان گفت با ساخت کپسول لباس هفتگی برای خود کمدی از چند دست لباس را خواهید داشت که جنس خوب و مرغوبی داشته و زود دفرمه نمی شوند.

قواعد مربوط به لباس رسمی اداری و ست کردن آن ویژه ی خانم ها:

به عنوان یک قاعده ی کلی می توان گفت در تمامی نقاط دنیا ست کردن لباس فرم اداری مناسب برای محل کار، دارای مدل کاملا مشخص و از پیش تعریف شده بوده است. در خصوصا ست کردن لباس فرم اداری لازم است بدانید هر چه محل کار رسمی تر باشد، نوع پوشش و لباس برای کارمندان و پرسنل آن محیط نیز رسمی تر یا به عبارتی فرمال تر می گردد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
لوگو-گیتی-جامه

فهرست مطالب