پارچه های مناسب برای دوخت لباس کار

در این مقاله به پارچه های مناسب برای دوخت لباس کار می پردازیم: امروزه هر مجموعه ای برای کارمندان خود اقدام به تهیه لباس کار می کنند چون لباس کار جز یکی از قانون های اصلی در کار می باشد و همیشه می گویند اول ایمنی بعد کار و قبل از اینکه اقدام به دوخت لباس کار کنیم ابتدا باید از جنس پارچه و کیفیت آن اطلاع داشته باشیم چون کیفیت پارچه لباس کار ، سپس شرکت تولید کننده لباس کار مهم است که تولیدی گیتی جامه در این زمینه پیشتاز از بقیه می باشد.

اهمیت لباس کار

بیشتر مجموعه های دولتی و ارگان های شخصی موسسات،کارخانجات،آتش نشان ها،مجموعه های پزشکی واحد های صنعتی شغل های آزاد شرکت های خصوصی رستوران ها ،فروشگاه ها و مشاغل دیگر شامل مجموعه هایی میشوند که به لباس کارنیاز دارند. میتوان اینطور بیان کرد قانون استفاده از لباس کار برای تمام پرنسل الزامی است به دلیل اینکه بخش های مختلف را از هم متمایز میکند، باعث ایجاد نظم در کار میشود، مشخص شدن تخصص هر بخش از بخش های دیگر رعایت اصول بهداشتی ،حفظ سلامت کارکنان هر بخش و مواردی دیگر که در بخش های دیگر به آن اشاره می کنیم .

پارچه لباس کار

سفارش دوخت ودوز لباس کار یا فرم های مدارس و فرم های بیمارستان ها و مشاغل دیگر معمولا به تولیدی ها داده می شود اما اینکه چه شرکتی مسئولیت دوخت دوز راه بر عهده بگیرد مهم است. شرکت گیتی جامه با کادری کارآزموده و با بیش از ۲۰ سال سابقه در تولید صنعتی پوشاک، آمادگی تولید انواع لباس فرم، اداری، تبلیغاتی و لباس کار را دارد.بکارگیری دانش و تکنولوژی روز دنیا،توانایی آماده سازی سفارش در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت را فراهم ساخته است. مسلما پارچه لباس کار هر قشر متفاوت است مثلا جنس پارچه پرستاری و جنس لباس کار یک کارخانه ماشین سازی متفاوت است. در ادامه درمورد انواع پارچه صحبت خواهیم کرد.

پارچه ترگال معمولی

تقریبا اکثر فرم مدارس،مهدکودک رستوران ها یونیفرم های اداری لباس پرسنلی شرکت ها فروشگاه های زنجیره ای و … از این نوع پارچه استفاده می کنند چون که وزن این پارچه خیلی سبک است و بسیار مناسب و مقرون به صرفه است .همچنین پارچه ترگال جنس محکم و مستحکمی دارد که به راحتی چروک نمیشود.

 پارچه های مناسب برای دوخت لباس کار

پارچه های مناسب برای دوخت لباس کار

پارچه ترگال در بخش صنعتی

همانطور که گفته شد پارچه ترگال به دلیل مقاوت بسیار بالا و مستحکم بودن آن گزینه مناسبی برای استفاده از در محیط های صنعتی است این نوع جنس پارچه نسبت به مواد رادیواکتیو و فلزات مقاوم بوده و به راحتی دچار آسیب دیدگی نمیشود، لباس کار دوخته شده از این نوع پارچه را میتوان با مواد شوینده بسیار قوی شست. و حتی در صورتی که لباس کار با مواد شیمایی نظیر رنگ،روغن،نفت و یا هر ماده دیگر میتوان به راحتی پاک کرد.

پارچه کجراه

این پارچه پر مصرف است که به پارچه لباس کار معروف است پارچه کجراه الیاف گرماژی در آن استفاده شده است که معادل 280 گرم است و بخاطر ضخامت بیشتر مقاومت کششی بیشتری نسبت به پارچه ترگال ساده دارد. در مناطق بسیار سرد و کوهستانی از این نوع جنس پارچه برای دانش آموزان استفاده میشود.

پارچه کجراه پنبه ای

بیشتر مشاغل سخت و پر خطر از این نوع جنس پارچه استفاده می کنند و همچنین کارگرانی که در محیط های گرم هستند هم از این نوع پارچه استفاده میکنند چون این پارچه مناسب مکان های گرم است در کل باید در خرید پارچه پنبه ای دقت کرد و همچنین در شست و شو این پارچه باید دقت کافی داشت قبل خرید لیاس کار پنبه ای باید از جنس پارچه و همچنین اندازه دقیق لباس دقت کرد حتما 10 سانت بزرگتر لباس کار را انتخاب کنیم چون احتمال اینکه بعد شسشتو پارچه آبرفت داشته باشد و برای شخص انداره نباشد .

پارچه لی پنبه ای

این نوع پارچه در ادرات برق وگاز و همچنین در معدن مورد استفاده قرار میگیرد این پارچه از مقاومت بالایی برخوردار است و از خطرات احتمالی جلوگیری میکند. یکی از پارچه هاب مناسب برای دوخت لباس کار پارچه کتان می باشد. پارچه کتان از قدیمی ترین پارچه های تولید شده توسط افراد است و از الیاف کتان به دست می آید. هرچه میزان کتان مصرفی در پارچه بیشتر باشد، پارچه سنگین تر و ضخیم تر می شود. به دلیل ضخامت پارچه کتان، از این پارچه در صنعت برشکاری و جوشکاری استفاده می شود زیرا در برابر حرارت مقاوم است.

پارچه تترون

پارچه تترون یکی از پرکاربردترین پارچه ها در تولید لباس کار است. این پارچه طی فرآیند بافندگی از ماده پلی استر ویسکوز تولید و فرآوری میشود. این پارچه را می¬توان در ضخامت های مختلف تولید کرد. با توجه به ضخامت پارچه تولید شده در صنایع مختلف می توان لباس کار مورد نظر را تولید کرد. از این پارچه به طور معمول در تولید روپوش های بیمارستانی و فرم های اداری استفاده می شود.

پارچه پرشیا

این پارچه یک پارچه پر استفاده برای کارمندان است و بیشتر شرکت ها از این نوع پارچه استفاده میکنند و به پارچه مکانیکی معروف است یک پارچه ضد چروک است و بیشتر برای پرسنل ادرای مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقه داشته باشید

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print