لباس کار زمستانی

با شروع فصل های سرد قطعا با لباس های تابستانی و تی‌شرت نمی‌توان در زمستان کار کرد. به همین دلیل تی‌شرت‌ها جای خودشان را به کاپشن‌ها و لباس‌های گرم می‌دهند و لباس کار زمستانی جایگزین لباس کار تابستانی می‌شود.

لباس کارهای دوختی برای زمستان مناسب نیستند، چون باد یا باران به داخل لباس نفوذ پیدا می کند. بنابراین بهتر است از لباس های پرسی به جای دوختی استفاده کنید و جنس پارچه لباس باید ضد باران و باد باشد.

کاپشن‌های کار را بر اساس جنس آستر داخلی به سه دسته تقسیم می شوند:

آستر داخلی نمدی
آستر داخلی خز
آستر داخلی پشم شیشه

اما کاپشن تنها لباسی نیست که در زمستان مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر کاپشن کار ، پوتین، گرمکن و شلوار، پولیور، چکمه های پلاستیکی و …. مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 لباس کار زمستانی

لباس کار زمستانی

ویژگی‌های بهترین لباس کار زمستانی

به طور کلی لباس کار زمان زیادی پوشیده می‌شود. به همین دلیل باید کیفیت بالا و دوام زیادی داشته باشد. لباس‌های زمستانی از لایه‌های اضافی مانند پشم شیشه برخوردارند. به همین دلیل به طور کلی مقاومت بیشتری نسبت به لباس‌های معمولی دارند. ویژگی‌هایی که یک لباس کار زمستانی خوب دارد را در ادامه بیان کرده‌ایم.

رویه این لباس‌ها از موادی مانند پارچه شمعی، سانتانا یا حتی لاستیک تهیه شده باشد. این مواد هم دوام خوبی دارند هم ضد‌آب هستند.
داخل لباس کار زمستانی باید یک لایه پشم شیشه یا حتی خز وجود داشته باشد. در برخی موارد این لباس‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که لایه خز قابل جدا شدن باشد. این دسته از لباس‌ها برای فصل‌های گرم‌تر نیز مناسبند.
لباس کار نباید برای شما محدودیت ایجاد کند. لباس‌های زمستانی کلفت‌تر هستند. به همین دلیل ممکن است کار کردن و حرکت با آن‌ها کمی سخت‌تر باشد. اما در کل نباید محدودیتی در حرکت ایجاد کنند.
لباس‌های زمستانی باید در عین گرم بودن، سبک باشند.
بهتر است که لباس زمستانی گردن و یقه را نیز بپوشاند تا سرما نفوذ نکند.

ویژگی های کاپشن

عایق پارچه

باید توجه داشته باشیم که بین آستر و پارچه عایقی از جنس پشم، پشم شیشه یا کرک (پر) باشد. در واقع محافظ ما در روزهای سرد همین عایق است. لازم بذکر است که کرک بهترین و گرم ترین عایق برای روزهای سرد میباشد. پر به دلیل نرمی که دارد به سادگی فشرده می شود و به راحتی در چمدان جا میشود و با نگهداری مناسب میتوان زمان زیادی از گرمای آن استفاده کنیم. یکی از ضعف های پ این است که اگر در محیط مربوط قرار بگیرد به هم میچسبد و قابلیت عایق بودن خود را از دست می دهد.

رویه کاپشن

این لایه ضد آب و ضد باد است و معمولا از جنس نایلون یا پلی استر است . رویه یک محافظ و حصار نازک است که در گرمایش بدن نقشی ندارد.

رنگ کاپشن

بهترین رنگ در فصل زمستان رنگ های تیره است و دلیل آن هم جذب بالای نور خورشید و گرم کردن بیشتر شما در روزهای سرد است. قابل ذکر است که کاپشن زمستانی هایی که برای ورزش استفاده میشود باید برعکس باشد یعنی از رنگ های روشن استفاده میشود تا در طبیعت به خوبی دیده شود.

اندازه کاپشن

کاپشن باید از نظر اندازه نسبت به لباس های دیگر بلندتر و بزرگتر باشد تا تمام قسمت های بدن ما را در برابر سرما محافظت کند البته این بدین معنی نیست که دست و پا گیر باشد.

 

سخن پایانی

تولیدی لباس کار گیتی جامه با طراحی و تولید انواع لباس‌گرم سعی کرده است، نیاز همه مشاغل در رابطه با لباس‌ کار زمستانه را پوشش دهد و در این زمینه بهترین کیفیت ممکن را با حداقل قیمت تولید در محصولات خود به کار برده و به دست مشتریان عزیز می رساند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print