ست کردن کفش رسمی یا مجلسی

در این مقاله می خواهیم به ست کردن کفش رسمی یا مجلسی بپردازیم: ست کردن کفش رسمی یا مجلسی با تیپ و استایل خود بستگی به سلیقه ی شخصی فرد دارد. در استایل رسمی انتخاب خود کفش از پوشش کلی مهم تر است و با انتخاب غلط کفش کل استایل تحت تاثیر آن انتخاب غلط قرار خواهد گرفت و تیپ شما به یک تیپ بد تبدیل خواهد شد. انتخاب اصولی کفش اداری برای استایل رسمی بستگی به اندازه ی دم پای شلوار دارد .

هر چقدر دم پای شلوار شما تنگ تر باشد باید از کفش رسمی با کفی کوچک تری استفاده کرد و برای شلوار هایی با دم پای تنگ پوشیدن کفش هایی با ظاهر بزرگ توصیه نمی شود.اگر دوخت و برش شلوار شما کمی رسمی تر و آزاد تر به نظر می رسد بهتر است که از کفش های بزرگ تر و با کفی ضخیم تر استفاده کنید تا این توازن و هماهنگی در استایل شما رعایت شود.همچنین در شلوار های تنگ و چسبان استفاده از بوت های رسمی مجلسی توصیه نمی شود و کفشی که از قوزک پای شما کمی بالاتر باشد به همراه این نوع شلوار جالب به نظر نخواهد رسید.ست کردن کفش رسمی با شلوارتان اگر به پایان رسید حالا به فکر انتخاب یک کمربند هم رنگ و ترجیحا هم جنس آن نوع کفش باشید تا ست و استایل شما کامل و به صورت حرفه ای به نظر برسد. همیشه سعی کنید برای انتخاب استایل رسمی یا مجلسی، چرم طبیعی و اصل خریداری کنید تا ظاهری حرفه داشته باشید و برای مدت طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.

انواع کفش مجلسی رسمی اداری مردانه

1- کفش رسمی مردانه Cap-Toe Oxfords

به طور کلی هر کفش مردانه بند داری که از قوزک پا بالا‌تر نباشد، کفش آکسفورد نامیده می‌شود. یکی از نشانه های پوشیدن تیپ لاکچری و پوشیدن کفش مخصوص کت شلوار های گران قیمت را می توان به کفش آکسفورد اشاره کرد. اگر میخواهید که تنها یک مدل کفش مجلسی یا رسمی را برای خودتان انتخاب کنید و داشته باشید؛ بهترین گزینه برای انتخاب کفش آکسفورد می باشد.
اگر از هر فروشنده و صاحب فروشگاه استایل های کلاسیک و رسمی بپرسید که کدام مدل کفش پرفروش تر از بقیه است مطمئنا به کفش آکسفورد اشاره خواهد کرد زیرا از گذشته تا به اکنون این کفش مورد محبوبیت بوده است تا به اکنون . اگر شما یک کفش آکسفورد مشکی برای خودتان خریداری کنید تا مدت زمان زیادی می توانید با استایل های رسمی یا اداری و مجلسی خود این کفش را مورد استفاده قرار دهید و همچنان ظاهر حرفه ای خود را حفظ کند. از مزیت های خوب و عالی این کفش این است که، میتوانید در انواع موقعیت ها از این کفش استفاده کنید در مراسم عروسی و اداره یا جلسات مهم کاری یا ….کفش های آکسفورد خود به تنهایی دارای چندین مدل می باشد.

کفش‌های آکسفورد بندباز:

در این مدل قسمت‌های پهلویی کفش به بالای بخش جلویی کفش دوخته شده است. وقتی که بندهای کفش بسته می‌شود به نظر می‌رسد که کفش از چند قطعه جداگانه ساخته شده است.

 کفش‌های آکسفورد بند بسته:

بندهای این مدل کفش در زیر بخش جلویی آن دوخته شده است که کشیده می‌شود و در بالای زبانه کفش بسته می‌شود. در ‌‌نهایت به نظر می‌رسد که کفش از یک تکه چرم درست شده است.

 آکسفوردهای زینی:

یک تکه چرم با رنگی متفاوت یا نوع چرم متفاوت به شکل زین در قسمت رویه جلوی کفش و پاشنه کفش دارند.

2- کفش رسمی مردانه Chelsea Boots

این مدل بوت مجلسی که برای هوای سرد پاییزی و زمستانی تهیه شده است مخصوص افرادی می باشد که دوست دارند در شرایط هوای سرد نیز ظاهری کاملا رسمی یا مجلسی داشته باشند .
این مدل بوت برگرفته از کفش چلسی سال 1960 می باشد که دارای طرح ها و شکل های مختلفی می باشد که برای پوشیدن با کت شلوار نیز و استایل های رسمی کاملا توصیه می شود.
با در نظر گرفتن قانون کلی ست کردن تیپ و لباس بهترین گزینه رنگ این نوع کفش برای استایل رسمی، همان رنگ مشکی می باشد که ترکیب سازگار و هماهنگی را ایجاد خواهد کرد.

3- کفش رسمی مردانه Brogues

پوشیدن شلوار کتان و یا پارچه ای با کفش مجلسی یا رسمی بروگ بسیار شیک و پسندیده خواهد شد. از پرطرفدار ترین رنگ های این نوع کفش می توان به دو رنگ عسلی و قهوه ای اشاره کرد.
از خصوصیات بارز این مدل کفش را می توان به سوراخ هایی که به صورت تزینی بر روی کفش شکل گرفته است شناسایی کرد. البته مدل های مشابه دیگری در بازار موجود است که با مدل کفش بروگ متفاوت می باشد و تفاوت این کفش ها در جزییات بسیار کمی خلاصه می شود. در کفش بروگ فاصله بسته شدن بند کفش کم می باشد و پرچ کاری کفش به صورت کلاسیک می باشد و پاشنه کفش که میزان بلندی و کوتاهی آن به صورت متعادل است از مشخصات بارز این کفش می باشد.

4- کفش رسمی مردانه Monk Straps

سبک و مدل این کفش به طوری می باشد که همه پسند و عامه پسند نیست و طرفداران خاص خودش را به همراه دارد. در روی این مدل کفش به جای بند از سگک استفاده شده است تا ظاهری خاص و منحصر به فرد به این کفش بدهد. چیزی که کفش مانک استرپ را از بقیه کفش های کلاسیک و مجلسی متمایز کرده است دو سگکه بودن یا بدون بند بودن آن می باشد که در برخی از مدل های این کفش از دو یا یک سگک برای زیبایی بیشتر این کفش استفاده شده است.

5- کفش رسمی مردانه Penny Loafers

ست کردن کفش رسمی یا مجلسی

این نوع کفش مجلسی را رسمی که دارای سبک ها و شکل های مختلفی می باشد را کالج می نامد که البته این نام در ایران رواج دارد و در خارج از کشور به کفش های قایقی یا لوفر بیشتر نیز معروف است. تمام این مدل کفش‌ها کوتاه برش خورده است، بدون بند است، رویه پهنی دارد و کف کفش یکدست و عریض است. این نوع کفش هم انواع مختلفی دارد، مدل سگک‌دار، منگوله‌دار و غیره.

6- کفش رسمی مردانه Long Wings

ظاهر این مدل کفش رسمی یا مجلسی مردانه کمی شبیه به کفش بروگ می باشد . تفاوت های ریز و کلیدی در بین این دو کفش وجود دارد که در کنار هم قرار گرفتن این دو مدل می توانید تفاوت آن ها را تشخیص دهید.
یکی از تفاوت های بارز آن زیره ی کفش می باشد و دوخت مدرن این مدل کفش با ظاهر کلاسیک کفش بروگ کاملا متفاوت می باشد.
در ضمن این نوع کفش به همراه کت شلوار شیک و مجلسی ظاهری آراسته و بسیار جذاب را به شما خواهد بخشید.

۷- کفش رسمی مردانه Plain-Toe Derbies

کفش رسمی مردانه دربی که می توان گفت با استایل های نیمه رسمی هم می توان پوشید دارای طرفداران زیادی می باشد.
این مدل کفش دارای شباهت بسیار زیادی با کفش آکسفورد نیز دارد که میتوانید با پوشیدن آن یک استایل بسیار کلاسیک و شیک برای خودتان خلق کنید.
از محبوب ترین و جذاب ترین رنگ این مدل کفش رسمی مردانه، قهوه ای روشن می باشد.
ظاهر همیشگی و شناخته شده ی این نوع کفش ها دوخت هلالی شکل این مدل کفش ها می باشد که ظاهر آن را با دیگر کفش های کلاسیک متمایز کرده است.

8- کفش رسمی مردانه Split-Toe Derbies

یک کفش رسمی یا مجلسی که در بین آقایان کمی پا به سن گذاشته رواج بیشتری را دارد و دارای ظاهری بسیار ساده و جذاب می باشد.

9- کفش رسمی مردانه Dress Boots

مدل دیگر بوت مردانه که ظاهری کاملا رسمی و مجلسی دارد؛ معمولا از چرم طبیعی تهیه می شود و دارای دوام بالا و راحتی زیادی می باشد. البته استفاده این نوع بوت مردانه به استایل های رسمی و مجلسی ختم نمی شود و برخی افراد به همراه استایل خیابانی خود و شلوار جین خود این نوع بوت را می پوشند.

نکاتی در مورد کفش‌های رسمی مردانه

کفش‌های مشکی رنگ را با لباس‌های مشکی، خاکستری و آبی سیر بپوشید.
کفش‌های قهوه‌ای را با لباس‌هایی که رنگمایه‌های خاکی دارند بپوشید.
کفش‌هایی که به رنگ قرمز تند و تیره هستند، تقریبا با هر رنگ لباس مردانه ست می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
لوگو-گیتی-جامه

فهرست مطالب