ضرورت استفاده از لباس کار

در این مقاله به ضرورت استفاده از لباس کار می پردازیم: لباس کار به لباسی گفته می شود که با توجه به نوع فعالیت شغلی ، شرایط آب و هوایی و سلیقه انتخاب می شود. جدا از ضرورت هایی که در پوشیدن لباس کار مناسب در محیط کار وجود دارد یکی از دلایل مهمی که می توان به آن اشاره کرد ، حفظ جان فرد و یا کاهش آسیب دیدگی از خطرات احتمالی در حین فعالیت می باشد. البته کارایی لباس کار اینجا ختم نمی شود ، بلکه از  لباس کار جهت متحدالشکل شدن نیروی کار ، شناسایی آنان از سایر افراد متفرقه ، ایجاد نظم و آراستگی افراد از فواید دیگر در استفاده از لباس کار می باشد. البته با افزایش رقابت در عرضه محصول یا خدمات ، و همچنین پیشرفت های چشم گیر در صنعت چاپ لباسکار ، امروزه کمتر سازمانی از فضای مناسب پشت لباس جهت معرفی محصولات و خدمات خود استفاده نمی کند.

نکات فنی لباس کار

هر لباس کار تولید شده دارای نکات فنی مهمی می باشد که توجه به آن، انتخاب را برای هر کارفرمایی آسان می کند. یک لباس کار خوب باید در ابتدا از پارچه با کیفیت و با حداقل پلی استر تولید شده باشد که با لمس پارچه و براقی آن میتوان از آن مطلع شد . همچنین تثبت رنگ پارچه نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. ( مقدار کمی پلی استر در الیاف یک لباس کار به استحکام ، عدم آبرفت و چروک نشدن آن کمک می کند.)
قبل از بررسی کردن دوخت لباس ، بهتر است از استاندارد بودن سایز لباس کار مطمئن باشیم که استاندارد باشد. توجه به این موضوع از شکافتن در ناحیه درز هایی لباس جلوگیری می کند. مقدار مصرف پارچه برای کاپشن و شلوار کار حداقل 290 سانتیمتر می باشد. در مرحله بعد دوخت لباس کار باید بررسی شود که در گذشته به صورت تک دوخت بوده که در حال حاضر حداقل 2 دوخت و در اکثر لباس کارها بصورت 3 دوخت تولید می شود. همچنین ریز بودن درجه دوخت لباس در زیبایی و استحکام لباس کار موثر است.
                   ضرورت استفاده از لباس کار

ضرورت استفاده از لباس کار

لباس كار يكبار مصرف

همواره استفاده از لباس كار مناسب دغدغه افرادي بوده كه ارتباط مستقيم با رنگ ،چسب و مواد تزريقي دارند. با توجه اين كه اين گونه مواد ها شكل ظاهري لباس كار را از بين مي برد و با گذشت زمان منجر به پوسيدگي الياف پارچه لباس كار مي شود،خريد لباس كار جديد در اين بازه زماني كوتاه براي مصرف كننده مقرون به صرفه نمي باشد.
لباس كار يكبار مصرف به لباس گفته مي شود كه بصورت يكسره بوده و همزمان قسمت های كفش، پايين تنه،بالا تنه و سر و گردن را بطور كامل پوشش می دهد. ريز بافت بودن  پارچه اين لباس كار از نفوذ هر گونه رنگ، و هرگونه گرد جلوگيری می كند.رنگ اين لباس كار غالبا سفيد بوده و از قيمت مناسبی نسبت به ساير لباس كار های غير يكبار مصرف برخودار می باشد.سايز بندی فری سايز می باشد.

لباس کار خدماتی

لباس کار خدماتی-لباس کار کارگری از جمله لباس کار هایی می باشد که دارای  کمترین ترکیب رنگی و ارزان ترین به نسبت سایر مدل های لباس کار می باشد.
این دسته از لباس کارها به دلیل ارزانی بیشتر مورد توجه کارفرمایان می باشد ومعمولا برای نیرو های کار موقت استفاده می شود.
علت ارزانی این است پارچه لباس کار و سایر ملزمات لباس کار از قبیل چسب،نوع دوخت(تک ، دو ، سه سوزنه) و لایی های بکار رفته از نوع مرغوب نمی باشد.
همچنین قواره این لباس کار ها به لحاظ مصرف کمتر پارچه به نسبت لباس کار مهندسی از دلایل دیگر بر ارزانی آن  می باشد.
                    ضرورت استفاده از لباس کار

ضرورت استفاده از لباس کار

لباس کار کارگری در 2 مدل تولید می شود :

1- بلوز و شلوار (دکمه ای)
2- کاپشن و شلوار ( زیپی)

لباس کار جوشکاری

در گذشته بدلیل نبود تنوع و گستردگی در عرضه لباس کار ، از لباس کار هایی با پارچه معمولی در زمینه جوشکاری استفاده می شد که سبب عدم رضایتمندی مشتری و همچنین کوتاه شدن عمر مفید لباس کار را به همراه داشت .البته با پیشرفت صنعت نساجی در تولید انواع پارچه ،نیاز امروز نیروی کار تا حدی قابل قبول رفع شده است.
                 ضرورت استفاده از لباس کار

ضرورت استفاده از لباس کار

لباس کار نسوز به لباسی گفته می شود که از درصد نخ بیشتری نسبت به سایر لباس کارها برخوردار باشد. در این فروشگاه 2 لباس کار جهت انجام کارهای سخت از قبیل جوشکاری و فرزکاری با 2 جنس لباس کار لی و لباس کار کتان قابل خرید میباشد.مقدار مقاوت پارچه لی و کتان بدلیل داشتن ضخامت و درصد نخ بالا در برابر حرارت، بسیار بالاتر از سایر پارچه ها نظیر پارچه فلامنت کجراه و نیز پارچه تریگال میباشد که هر گونه نگرانی از سوراخ شدن لباس را رفع می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید به این مطالب هم علاقه داشته باشید