کت و شلوار اداری و همه چیز درباره آن

کت و شلوار اداری و همه چیز درباره آن: یکی از فاکتورهای مهم در میزان تاثیر گذاری صحبت های شما در مذاکرات به عنوان یک مدیرموفق، لباس شما است. به گونه ای که افراد با انتخاب لباس مناسب حرفه ای تر به نظر رسیده و در مقایسه با دیگران بیشتر مورد توجه قرار میگیرند. لباس رسمی آقایان برای شرکت در جلسات اداری، سمینارها، کنفرانس‌ها و دیدارهای رسمی کت و شلوار است. شما به عنوان یک کارمند باید قوانینی را در استایل خود رعایت کنید. لباس فرم اداری آقایان برای محل کار، اعتماد به نفس شما را بالا برده و باعث بهبود عملکرد شما می‌شود .

کت شلوار اداری

کتی که می‌پوشید ممکن است دو دکمه یا سه دکمه باشد. بنابراین طبق قوانین استایل رسمی دکمه پایینی کت را همواره باز بگذارید مگر در مواقع نشستن. اما اگر لباس مخصوصی برای محیط کار اختصاص داده نشده بود شما بازهم ملزم به رعایت پوشش رسمی هستید و باید کت و شلوار رسمی بپوشید. در این صورت بهترین رنگ کت شلوار برای محیط رسمی کار مشکی، سرمه ای، زغالی یا طوسی است.

کت و شلوارها متنوعی با کیفیت ها و قیمت های مختلف در بازار موجود است. اگر شما کت شلوار ارزان قیمت و بی کیفیت بخرید، همکاران و مشتریان شما در نگاه اول متوجه خواهند شد. این مساله میتواند بر روی رضایت مشتری و راندمان کاری شما اثر منفی بگذارد. پس ریسک نکنید و کت و شلواری با کیفیت هرچند گران قیمت خریداری کنید. کت و شلوار با کیفیت باعث افزایش پرستیژ کاری شما خواهد شد.

انتخاب پیراهن مناسب با کت و شلوار اداری

زیر کت مشکی یا سرمه ای ، به ترتیب باید پیراهن سفید یا آبی آسمانی بسیار کم رنگ ساده بپوشید. در صورتی که کت و شلوارتان خطوط راه راه دارد، باید پیراهن را ساده انتخاب کنید .فراموش نکنید اگر کت و شلوار مشکی بپوشید انتخابی جز پیراهن سفید رنگ نخواهید داشت.

 کت و شلوار اداری و همه چیز درباره آن

کت و شلوار اداری و همه چیز درباره آن

مدل کت و شلوار

در هنگام انتخاب مدل کت و شلوار اداری، می بایست به چند نکته توجه کنید. استایل کلی کت و شلوارها در چند سال اخیر به سمت باریک شدن پیش رفته است. انتخاب کت و شلوار اسلیم فیت (slim fit)، ظاهری بهتر و مرتب تر نسبت به کت و شلوارهای گشاد و بزرگ به شما خواهد داد. البته این بدان معنا نیست که مدل های معمولی (regular fit) کت و شلوار برایتان مناسب نخواهد بود، زیرا که استایل و مدل مناسب، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

در هنگام انتخاب کت و شلوار خود به این نکته توجه داشته باشید که آستین کت شما باید حدود ۱٫۵ سانتیمتر بالاتر از آستین پیراهن تان قرار گرفته باشد و شلوارتان هم باید روی استخوان لگن شما قرار بگیرد، طوریکه برای بالا نگه داشتن آن به کمربند نیاز نداشته باشید. البته بسیاری از آقایان ترجیح می دهند که در هر صورت از کمربند استفاده کنند، زیرا با ایجاد تضاد رنگی، استایل کلی کت و شلوار را زیباتر خواهد کرد.

هیچ خیاطی نمی تواند کت و شلواری که اندازه شانه آن برای شما مناسب نیست را به خوبی تعمیر کند. حتی اگر مقدار زیادی وزن کم کنید، احتمالا سایز شانه کت و شلوار شما تغییر نمی کند، زیرا اندازه شانه در اثر لاغری تغییر چندانی نخواهد کرد. بنابراین، درز شانه کت شما هیچ گاه نباید جلوتر از سرشانه خودتان قرار گیرد، و اگر استایلی زیبا و جذاب می خواهید، نباید از اپل های بزرگ در کت خود استفاده کنید.

ویژگی های شلوار اداری

انتخاب شلوارهمواره راحت‌تر از انتخاب کت است. اما باید دقت کنید که شلوار کاملا اندازه باشد و بزرگ یا کوچک نباشد. دقت کنید که کمر شلوار اندازه است .اگر پاچه شلوار به حالت پاکتی دوخته شده باشد، رسمی‌تر است اما قد شما را کوتاه نشان خواهد داد. شلوار شما باید فاقد هرگونه پیلی و چین باشد. یک شلوار اداری رسمی کاملا صاف و بدون تزیینات است. هم چنین بر روی آن خط اتوی تیزی باید وجود داشته باشد.

 کت و شلوار اداری و همه چیز درباره آن

کت و شلوار اداری و همه چیز درباره آن

اکسسوری های رسمی

کراوات مهم ترین اکسسوری رسمی در محل کار رسمی است. اگر دوست دارید هنگام کارهای اداری کراوات بزنید، کراواتی را انتخاب ‌کنید که از ابریشم خالص تهیه شده باشد. جورابتان باید با رنگ کمربند یکی باشد که معمولا مشکی است و هنگام راه رفتن با کفش، نباید دیده بشود. هم چنین کمربند شما حتما باید چرمی، مشکی و ساده باشد با سگکی که جلب توجه نکند.

هدف گذاری در خرید کت و شلوار مردانه:

اگر هدف شما استفاده زیاد طولانی مدت در هفته برای پوشیدن لباس های اداری باشد، نوع دوخت، برش ، رنگ و در آخر قیمت گذاری تفاوت دارد. البته این موضوع در انتخاب دستمال‌جیبی و رنگ کراوات هم تاثیر دارد.

خیاطان حرفه ای و طراحان مد و لباس مردانه، همواره در موقع خرید لباس رسمی در مورد پارچه برای دوخت آن، از مشتری سوال می کنند که شما چه هدفی برای پوشیدن این نوع لباس دارید؟

اگر هدف شما شرکت در مجلس های رسمی باشد، نوع دوخت تفاوت دارد. اگر هدف شما در پوشیدن آن، شرکت در آموزش غیر رسمی باشد، نوع دوخت متفاوت است.

 در خرید لباس مجلسی آقایان سایز خود را بدانید:

آقایان زیادی وجود دارند، که در زمان خرید کت و شلوار اداری آماده یا کت و شلوارهای سفارشی زمانی که فروشنده یا خیاط از آنها در مورد سایز کمر، طول دست ها، عرض شانه و نمونه آن ها سوال می‌کند، جوابی ندارند. موضوع دوم در خرید این لباس مجلسی خوب و خوش استایل، دانستن دقیق اندازه و فرم بدن است.

چگونه در محیط اداری کت و شلوار بپوشیم؟

1_قرار است با هوش و جذاب به نظر برسید، پس هرچه که می خرید باید کاملا اندازه تان بوده و مدل آن برای شما مناسب باشد. باید کفش شما تمیز باشد، پیراهن تان داخل شلوارتان بوده و دکمه بالای کت شما نیز بسته باشد.
کت و شلوار اداری خود را از میان رنگ های اصلی انتخاب کنید تا علاوه بر رسمی بودن، در ست کردن آن نیز با مشکل مواجه نشوید. رنگ های طوسی، مشکی و سورمه ای را به عنوان انتخاب های اصلی خود در نظر گرفته و در صورت تمایل، گزینه های کم رنگ و پر رنگ همین موارد را نیز مد نظر قرار دهید.
3_از استفاده از اکسسوری نترسید. از گیره کراوات، ساعت و کمربند استفاده کنید تا ظاهرتان از یکنواختی خارج شود.
4_در هنگام انتخاب کفش به رسمی بودن مدل آن و هماهنگی رنگ کفش با کت و شلوار توجه داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید به این مطالب هم علاقه داشته باشید

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
لوگو-گیتی-جامه

فهرست مطالب