اصول اساسی پوشش اداری مردانه

در این مقاله به اصول اساسی پوشش اداری مردانه می پردازیم: اگر فردی خوش‌پوش باشید، یکی از نخستین نکاتی که در استایل‌تان رعایت می‌کنید، جذابیت در عین رعایت قوانین و عرف هر موقعیت است. در محل کار، نیازی نیست که ست مردانه شما مشتمل بر کت و شلوارهای فوق‌رسمی و کفش‌های نوک‌تیز مجلسی باشد اما باید قواعدی را رعایت کنید که در ادامه برای‌تان بیشتر خواهیم گفت.

ست مردانه

یادتان باشد که لباس کار باید راحت و معمولی باشد. هیچ زرق و برق اضافی(مثل دکمه سردست‌ها یا متعلقاتی که به شکل آویز به لباس‌ها افزوده می‌شوند) در پوشش اداری حرفه‌ای جای ندارد. اما در عین حال باید توجه داشت که لباس مناسب برای محل کار، لباس راحتی هم نیست و درواقع لباسی است کاملا رسمی که کمی از رسمیت خود را فدای راحتی کرده است. نباید فراموش کرد که ماهیت این نوع پوشش رسمی است، نه لباس راحتی.

اصل ایده لباس‌های مناسب برای سرکار یعنی پوشش نیمه‌رسمی(business casual) از آنجا شکل می‌گیرد که لباس‌های محل کار باید در عین حفظ ظاهر و تشخص مردانه، به آقایان راحتی را هدیه بدهند. از سوی دیگر این راحتی نباید از حد بگذرد و در واقع ماهیت اداری و حرفه‌ای بودن حفظ شود.

دور تیشرت، شلوارهای جین و کفش‌های کتانی را خط بکشید! لباس‌های این چنینی هرچقدر هم خوب، آراسته و هماهنگ با یکدیگر پوشیده شوند باز هم در اساس و راهنمای پوشش حرفه‌ای و ست مردانه رسمی نمی‌گنجند. لباس‌های خارج از این محدوده، نبایدهایی هستند که خطر صدمه زدن به اعتبار شغلی‌تان را دارند. محیط خود را تحت نظر داشته باشید. روز اول ورود به محل کار جدید، حتما به پوشش همکارانتان دقت کنید. پوشش سایر کارمندان و کارکنان همواره نشان از سرخط‌های راهنمای پوششی دارد که مخصوص آن حرفه است.

پیراهن در ست مردانه

         اصول اساسی پوشش اداری مردانه

اصول اساسی پوشش اداری مردانه

انتخاب پیراهن در انتخاب پوشش مناسب برای سرکار نقش بسیار مهمی دارد. پولوشرت‌ها، پیراهن‌های یقه‌کراواتی انتخاب‌های بسیار خوبی برای شما هستند. الگو و طرح پیراهن شما اهمیت بسیاری دارد. الگو و ترکیب رنگ پیراهن، قصه شخصیت‌تان را بازگو می‌کند. رنگ پیراهن‌تان هم باید متناسب با فضای محیط کار و ست مردانه رسمی باشد.

سعی کنید که رنگ و طرح مورد علاقه‌تان را متناسب با محیط کار انتخاب کنید. ضمن رعایت استانداردها و معیارهای پوششی که برای همه در محیط کارتان یکسان است به سلیقه شخصی‌تان هم توجه کنید و سبک خودتان را هم در انتخاب لباس رسمی و اداری‌تان لحاظ کنید.

شلوار در ست مردانه

              اصول اساسی پوشش اداری مردانه

اصول اساسی پوشش اداری مردانه

شلوارهای جین را که از پوشش و ست مردانه رسمی کنار گذاشتیم. حالا باید به سراغ گزینه‌های دیگر برویم. یکی از نکات مهم در انتخاب شلوار، مناسب بودن اندازه آن است. باید شلواری بپوشید که از  ناحیه مچ، کوتاه نباشد یا زیادی از حد بلند نباشد و چین بخورد.

از رنگ‌های روشن نترسید. رنگ‌های روشن شلوار در کنار پیراهن‌های مناسب، جلوه بی‌نظیری به استایل‌تان می‌بخشند. البته همواره رنگ‌های تیره‌ رسمی‌تر بنظر می‌رسند. لازمه حرفه‌ای بنظر رسیدن پوشش‌تان، متناسب بودن پوشش با قد و قواره بدن شماست. در انتخاب قد، اندازه دور کمر و دوخت شلوار خود حتما دقت کافی داشته باشید.

کفش در ست مردانه

             اصول اساسی پوشش اداری مردانه

اصول اساسی پوشش اداری مردانه

اگر قصد دارید، پوشش مناسبی برای ست مردانه خود و سرکار انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید. در پوشش‌های رسمی و ست مردانه اداری هیچ چیز مثل کفش‌های پیاده‌روی و کتانی به استایل شما ضربه وارد نمی‌کنند. حتما کفش خود را به صورت رسمی، یا حتی ساده و بدون هیچ طرح و نقشی انتخاب کنید.
حتما در هر دو رنگ قهوه‌ای و مشکی کفش تهیه کنید تا در صورت لزوم کفش مناسب را با رنگ شلوارتان ست کنید. ضمنا راحت بودن کفش را در اولویت‌های خود قرار دهید.

کفش‌های زیر گزینه‌های مناسبی برای ست مردانه رسمی هستند:

کفش آکسفورد؛
کفش دِربی؛
کفش بروگ؛
کفش مانک استرَپ؛
بوت‌های چلسی؛
لوفرها؛
بوت مجلسی.

پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت گیتی جامه جهت مشاهده محصولات و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان این مجموعه می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید به این مطالب هم علاقه داشته باشید

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print