انواع لباس کار زمستانی مردانه

انواع لباس کار زمستانی مردانه: لباس کار زمستانی برای حفظ ایمنی کار‌گرانی که در فضاهای آزاد مشغول به کار هستند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو تولیدی لباس‌کار گیتی جامه به تولید محصولات لباس‌‌‌کار زمستانه در طرح ها و مدل‌های مختلف اقدام کرده است. تولیدی لباس کار گیتی جامه با طراحی و تولید انواع لباس‌گرم سعی کرده است، نیاز همه مشاغل در رابطه با لباس‌ کار زمستانه را پوشش دهد و در این زمینه بهترین کیفیت ممکن را با حداقل قیمت تولید در محصولات خود به کار برده و به دست مشتریان عزیز می رساند.

انواع لباس کار زمستانی مردانه

لباس‌کارهای زمستانه تولیدی طراحان دوخت شامل چهار دسته اصلی می باشد که عبارتند از :

• کاپشن کارگری
• کاپشن مهندسی
• کاپشن شلوارها
• بادگیر مردانه

کاپشن کارگری:

به صورت کاپشن شلوار می باشد و در بازار هم به اسم اسپیلت شلوار مشهور است، دو مدل اسپیلت شلوار نمدی و اسپیلت شلوار خزدار است، عمده تفاوت آن ها در استری استفاده شده در دوخت آن ها می‌باشد.

کاپشن مهندسی:

بصورت کاپشن تک تولید می‌شود و در بازار به اسم کاپشن تک مهندسی معروف می‌باشد. دارای دو نوع استری لایکو و مخمل و رویه آن ها اکثرا از جنس پارچه کره ای یا کتان می‌باشد.

کاپشن شلوار ها :

مدل‌های کاپشن شلوار زمستانی برای مشاغلی مناسب هستند که الزاما باید در طی روز ساعاتی را در فضای آزاد مشغول به کار باشند، مانند: پیک‌های موتور‌ی، نصاب کارگاه‌ها‌ی درب و پنجره که در فضای آزاد هستند و بنا‌بر شرایط کاری ممکن است در هنگام بارندگی هم مجبور به ادامه فعالیت کاری خود باشند، به همین دلیل جنس رویه کاپشن شلوارها از نوع شمعی ضد آب می‌باشد و استری داخلی آنها را از نوع خز کار می‌کنند تا گرمای مناسبی داشته باشند و در بازار به اسم اسپیلت شلوار نیز معروف هستند.

بادگیر مردانه:

بادگیر‌های مردانه برای مناطق شمالی کشور که حالت بارندگی زیادی دارند مناسب می‌باشند و اکثرا مورد استفاده ماهی‌گیران عزیز نیز می‌باشد .
پارچه بادگیر‌ها الزاما باید از نوع شمعی پشت لاستیک (لباس لاستیکی) باشد تا خاصیت ضد آبی بالایی داشته باشند. کاربرد اصلی بادگیرها در زیر آب است و دوخت آنها نیز باید ریز دوخت باشد تا آب از منافذ بین دوخت عبور نکند.

بادگیر مردانه بصورت بادگیر شلوار ضد آب تولید می‌شود و اگر بصورت تکی تولید شود در مدل بارانی که بلندتر از حالت بادگیری و اندازه آن تا زیر زانو می‌باشد عرضه می گردد. البته مدل بارانی با مدل پانچو متفاوت است و بیشتر مدل پانچو مورد استفاده ارگان های نظامی می باشد و در اختیار نیروهای نظامی برای محیط های بارانی قرار می‌گیرد. البته مدل بارانی با مدل پانچو متفاوت است و بیشتر مدل پانچو مورد استفاده ارگان های نظامی می‌باشد و در اختیار نیروهای نظامی برای محیط های بارانی قرار می‌گیرد.

بادگیر شلوار:

از جنس پارچه شمعی پشت لاستیک تولید می‌شود و دارای خاصیت ضد آب بوده که مانع نفوذ آب به داخل آن می‌شود. لطفاً ازدر خرید بادگیر مردانه دقت کنید چون بعضی از تولید کنندگان بادگیر شلوار برای کاهش قیمت بادگیر مردانه از پارچه شمعی تک لایه استفاده می‌کنند که خاصیت ضد آبی پایینی دارد و آب از آن عبور می کند.

لباس کار گرم:

شامل زیر‌پوش و شلوار می‌باشد که از دو جنس پارچه مختلف دُرس و میلنگی تولید می‌شود و جنس پارچه دُرس به دلیل داشتن در‌صد بالای پنبه باعث حفظ گرمای بدن می‌شود ولی از لحاظ قیمتی از جنس میلنگی گرانتر می‌باشد .

 انواع لباس کار زمستانی مردانه

انواع لباس کار زمستانی مردانه

حدود قیمت لباس کار زمستانی و بادگیر

قیمت لباس کار زمستانی بر اساس انواع مدل و جنس آنها متفاوت می‌باشد، کیفیت لباس کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا در حفظ سلامتی کارکنان تاثیر مستقیم دارد. اگر لباس گرم مناسبی انتخاب نکنید این امر باعث کاهش راندمان کاری پرسنل می‌شود.

لباس کار مناسب آب و هوای سرد زمستانی کدامند؟

با شروع فصل سرما (زمستان) می بايست تغييری در پوشش لباس كار خود بدهيم. بر خلاف فصل گرما كه به دنبال پوشيدن حداقل لباس كار هستيم، این قضیه در زمستان كاملا بلعکس است. عدم پوشيدن يك لباس كار مناسب با شرايط آب و هوايی محل كار ، در درجه اول بر روي سلامتي فرد و بصورت مستقيم تاثير منفي بر رادمان كار خواد داشت. در لباس كار  زمستانی لايه رويی مي بايست ضد باد و باران باشد.در شرايطي كه فقط با باد نه خيلي سرد و باران روبرو هستيم ، بادگير و شلوار ضد آب (پشت لاستيك) بهترين انتخاب ممكن مي باشد. لباس کار بادگیر شلوار شامل 2 لایه می باشد که لایه رویی لباس از ورود باد جلوگیری می کند و لایه زیرین (پشت لاستیک) از ورود آب و رطوبت به داخل لباس جلوگیری می کند.

استفاده از آستر در لباس کار کاپشن زمستانی ، کمک شایانی به جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل و خروج گرمای بدن به خارج می شود. آستر کاپشن زمستانی به طو معمول در 3 نوع تولید می شود. کاپشن زمستانی با آستر نمد، آستر خز و آستر پشم شیشه تولید می شود. همچنین کاپشن زمستانی می بایست دارای کلاه گرم و ضد آب باشد، چرا که قسمت سر به سرما بسیار حساس تر می باشد.

اما این همه ی لباس کار و کاپشنی که می توانیم در زمستان خیلی سرد استفاده کنیم نیست. با استفاده از یک لباس گرم ( گرمکن و شلوار) در زیر لباس خود ، مقدار گرما را می توان به راحتی دوچندان و کار را برای فرد خوشایند کرد. هر چقدر مقدار درصد پنبه استفاده شده در لباس گرم بیشتر باشد و ضخامت کمتری برخوردار باشد، علاوه بر حفظ دمای بدن ، حرکت فیزیکی فرد را تحت شعاع قرار نمی دهد.

شما عزیزان می توانید برای سفارش با کارشناسان گیتی جامه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print